Пропатуваа стотици километри да го бодрат Вардар (ФОТО)

Меѓу бројните навивачи кои со сини маици и транспаренти го бодреа својот клуб, отскокнуваа четворица навивачи со „црвено-црни“ обележја. За четворицата храбри македонците не беа пречка ниту стотици километри да присуствуваат на полуфиналниот натпревар од регионалното СЕХА натпреварување и да го поддржат македонскиот шампион во обид да ја освои својата трета СЕХА титула.

Во очекување на финалниот ден за кога се најавени дел од навивачката група „Комити“, македонскиот шампион не остана без своите најверни навивачи.

seha prv den-