Продолжен ракометен викенд: Вкупно 18 средби за ново уживање

Новиот викенд исто како и претходниот ќе биде исполнет со ракометни средби, а бројката е точно 18 дуели од кои ќе бидат одиграни во Македонија, а по една во Унгарија и во Украина. Се работи за мечеви на Вардар и Металург во Лигата на шампионите така што покрај домашните возбудувања викендов ќе се следат мечеви и во најсилниот куп на тимовите кои се гости.

Инаку, викендот ќе биде продолжен бидејќи веќе денеска први на сцена ќе се најдат ракометарките на Вардар кои почнуваат со новата сезона од Лигата на шампионите.

ПЕТОК, 6 ОКТОМВРИ

19:00ч

ВАРДАР – ФТЦ РАИЛ КАРГО (Лига на шампиони – жени, 1. коло)

САБОТА, 7 ОКТОМВРИ

13:00ч

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР – БУТЕЛ (Прва машка лига)

14:00ч

МЕТАЛУРГ – ГЕВГЕЛИЈА (Супер женска лига)

14:30ч

СТРУГА – ДЕЛЧЕВО ВАРДАР (Прва машка лига)

16:00ч

Е. РАБОТНИК – МЕТАЛУРГ 2 (Супер машка лига)

ВАРДАР ЈУНИОР – ОВЧЕ ПОЛЕ СУ (Супер женска лига)

ВАРДАР НЕГОТИНО – РУДАР (Прва машка лига)

17:30ч

ПИК СЕГЕД – ВАРДАР (Лига на шампиони – мажи, 4. коло)

18:30ч

ПЕЛИСТЕР – БОРЕЦ (Супер машка лига)

19:00ч

ВАРДАР ЈУНИОР – ПРОЛЕТ 62 (Супер машка лига)

ПРЕСПА – МЛАДОСТ 09 (Прва машка лига)

19:30ч

ОХРИД 2013 – РАДОВИШ (Супер машка лига)

ДЕСПИНА – ПЕЛИСТЕР (Супер женска лига)

НЕДЕЛА, 8 ОКТОМВРИ

12:00ч

ТЕКСТИЛЕЦ – РИНИА М (Прва машка лига)

СПАРТАК – КУМАНОВО (Прва машка лига)

14:30ч

ВАРДАР – КУМАНОВО (Супер женска лига)

15:00ч

МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ – МЕТАЛУРГ (Лига на шампиони – мажи, 4. коло)

18:00ч

ПАРТИЗАН – ГРК ТИКВЕШ (Прва машка лига)