Прибак: Шансите ни се 50-50! (ВИДЕО)

„Од сите можни екипи од првиот барабан сигурно најлесната, но квалитетна екипа чиј начин на игра многу ми е допаѓа. Киелце е во мала предност доколку зборуваме за тренерите, но ние треба да докажеме дека не е така.“
Вака на кратко македонскиот репрезентативец Немања Прибак го опиша следниот противник на Вардар во четврт-финалето од Лигата на шампиони. Повеќе можете да погледнете во видео изјавата за 24Ракомет ТВ.