Прибак му откри тајна на Металург: На Бешикташ најважно му е турското првенство, а не ЛШ (ВИДЕО)

Можеби најдобриот играч на Бешикташ е македонскиот интернационалец Немања Прибак. Тој беше главен адут на тренерот на турската екипа во двата меча од групната фаза на струшкиот турнир, каде беа забележани две победи, над Алингсас со 29:27, и над Охрид со 32:24. За Струга, за финансиските проблеми на Бешикташ, за дуелите против Металург во ЛШ, погледнете во изјавата на линкот….