Претседателот Иванов со сопругата ја бодреше Македонија (ФОТО)

Македонските ракометари покрај стандардата подршка која ја добиваат од фалангата, на премиерниот натпревар против Тунис беа бодрени и од претседателот на државата Ѓорге Иванов заедно со сопругата Маја. Очигледно Иванов и неговата сопруга и донесоа среќа на нашата репрезентација која одлично го стартуваше Светското првенство со победа над Тунис од 33-25.

Ivanov