Премиерот со честитка за вардарци: Браво момци, гордост наша! (ФОТО)

Вардар е во големото финале на Лигата на шампионите по херојската победа над гигантот Барселона со 29-27.

Во натпреварот за титулата, македонскиот првак ќе се сретне со унгарскиот првак Веспрем, денеска од 18:00 часот.

Премиерот Зоран Заев исто така упати честитки за пласманот во финалето на „црвено-црните“ ракометари…