По повеќе од една деценија: Битола повторно го поздрави Кире Лазаров (ВИДЕО)

Меѓу сите ракометни ѕвезди кои дојдоа да го почестат со своето присуство некогашниот соиграч и сегашен пријател, беше и капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров. И покрај повредата, десниот бек на Нант дојде во Битола и доби стоечки овации од битолската публика.

Битолчани не го забораваат неговиот придонес во времето кога тој беше дел од Пелистер и имаше голем придонес во освојувањето на повеќе титули. Погледнете во видео прилогот…