По европската, на ред е светската титула: Линк за следење на натпреварот меѓу Вардар и Барселона

Вардарци денеска ќе го одиграат полуфиналето на неофицијалното светско клупско првество, Супер Глоуб. Противник, исто како и на Ф4 во Келн во Лигата на шампионите, ќе биде каталонскиот гигант Барселона. По таа победа на Ф4, каталонците веќе не се баук за „црвено-црните“. Но тие посакуваа одмазда и воопшто нема да им биде лесно на избраниците на Раул Гонзалес на денешниот дуел, кој можете да го следните на следниот линк….

http://shoof.alkass.net/shoof/play.php?id=QVorMWlXWjk3R2Yxaz0q