По бронзата на Мундијалот: Кузнецова ужива во Дубаи со најдобриот македонски тенисер (ФОТО)

Откако го освои бронзениот медал на Светското првенство во Јапонија со репрезентацијата на Русија, левото крило Полина Кузнецова одмора во Дубаи.

Некогашната вардарка подолго време е во врска со најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски, со кој заедно уживаат во еден од ресортите во Дубаи.