Почнува новата сезона во СЕХА, почнува и Вардар да го брани тронот

Со натпреварот кој вечерва во Нови Сад ќе го одиграат составите на Војводина и Нексе стартуваат натпреварите од новата сезона во СЕХА лигата. Ова е средба со која се отвораат средбите во Групата А каде што ќе игра и актуелниот освојувач на СЕХА лигата и петкратен победник досега, Вардар.

„Црвено-црните“ со одбраната на круната почнуваат од утре, а групата во која е Вардар не би требало да биде проблем за да се освои првото место, а со тоа и да се има одлична позиција за старт во елиминациите следната пролет.

Вардар е фаворит во групата и не би требало да биде проблем да дојде до првата позиција. Секако утре се чека убав старт, а потоа ќе следува прв гостински тест кај составот на Мотор Запорожје.

СЕХА ЛИГА

ГРУПА А

1.КОЛО

2 септември (19:00ч)    ВОЈВОДИНА – НЕКСЕ

3 септември (20:45ч)    ВАРДАР – ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ

4 септември (19:00ч)    ТАТРАН ПРЕШОВ – МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ

2.КОЛО

7 септември (16:15ч)    МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ – ВАРДАР

8 септември (19:00ч)    НЕКСЕ – ТАТРАН ПРЕШОВ

23 септември (19:00ч)  ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ – ВОЈВОДИНА

3.КОЛО

24 септември (20:45ч)  ВАРДАР – НЕКСЕ

25 септември (20:00ч)  МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ – ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ

28 септември (17:15ч)  ТАТРАН ПРЕШОВ – ВОЈВОДИНА

4.КОЛО

30 септември (19:00ч)  НЕКСЕ – ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ

1 октомври        ВОЈВОДИНА – МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ

1 октомври        ТАТРАН ПРЕШОВ – ВАРДАР

5.КОЛО

5 октомври        МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ – НЕКСЕ

6 октомври        ТАТРАН ПРЕШОВ – ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ

5 ноември          ВАРДАР – ВОЈВОДИНА

6.КОЛО

19 октомври      НЕКСЕ – ВОЈВОДИНА

29 октомври      МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ – ТАТРАН ПРЕШОВ

29 октомври      ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ – ВАРДАР

7.КОЛО

5 ноември          ТАТРАН ПРЕШОВ – НЕКСЕ

10 ноември       ВОЈВОДИНА – ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ

13 ноември       ВАРДАР – МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ

8.КОЛО

7 декември       ВОЈВОДИНА – ТАТРАН ПРЕШОВ

14 декември     ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ – МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ

15 декември     НЕКСЕ – ВАРДАР

9.КОЛО

9 декември       ВАРДАР – ТАТРАН ПРЕШОВ

10 декември     МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ – ВОЈВОДИНА

11 декември     ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ – НЕКСЕ

10.КОЛО

2 декември       ВОЈВОДИНА – ВАРДАР

3 декември       НЕКСЕ – МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ

16 декември     ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ – ТАТРАН ПРЕШОВ