Потег на денот: „Кунг-фу Лејно“ (ВИДЕО)

Европскиот вицепрвак Вардар иако потешко од очекувањата, забележа нова победа во Лигата на шампиони, а една од најзаслужните за тоа беше расположената Амандин Лејно која имаше вкупно 20 интервенции.

Најдобрата одбрана се случи пред крајот на мечот, кога имаше двојна одбрана, со „кунг-фу“ потег. Нема да биде изненадување ако во изборот на ЕХФ, оваа одбрана се најде на првото место. Погледнете….