СКУБЕ ГО ПРОНАЈДЕ КАЛАРАШ ПОД НОЗЕТЕ НА ПЕТЕРСОН И ГО ЗАПОЧНА ПРЕСВРТОТ НА ВАРДАР (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар имаа триумфален почеток на новата сезона во Лигата на шампионите, откако го совладаа Монпелје среде Франција.

Вардарци славеа со 31-33 со перфектна игра во финишот, иако во текот на мечот имаа негатива од три погодоци.

Потегот што му даде крила на европскиот првак и што го врати во игра за победа го имаше Сташ Скубе. Нападот беше пасивен, а Словенецот одлично асистираше до Калараш кој погоди за 29-29 на пет минути до крајот. Потоа се беше полесно…

Погледнете…