Поранешното дуо на Металург ќе тресе мрежи во Катар: Мојсовски и Вугринец официјално претставени во новиот клуб (ФОТО)

Поранешното бековско дуо на Металург, Ренато Вугринец и Наумче Мојсовски ќе биде новата ударна сила на катарскиот ракометен клуб Лахвија. Катарците и официјално ги преставија своите најнови аквизиции кои имаат договор со овој клуб до крајот на сезоната.

Vugi Mojso
Вугринец и Мојсовски на официјалната промоција во дресот на Лахвија