ПОРАДИ ОВИЕ МОМЦИ, ПРИВИЛЕГИЈА И СРЕЌА Е ДА СИ НАВИВАЧ НА ВАРДАР (ФОТО)

Вардар го доби финалето на Лигата на шампионите и го освои вториот пехар во Келн во три години, откако го надигра тимот на Веспрем и го совлада со 27:24.

Во натпреварот за титулата, македонскиот првак доминираше и не му даде многу шанса на својот противник.

Социјалните мрежи и после овој натпревар се полни со честитки и статуси посветени на „црвено-црните“ ракометари, а ние го издвојуваме следниот…