Полјаците се поигруваа со Хрватска (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Полска ја елиминираше Хрватска во четвртфиналето на СП во Катар. Посебно внимание на овој дуел предизвика супер атрактивниот погодок кој го постигна полскиот репрезентативец Краевски. Погодокот погледнете го на следново видео.