Полската репрезентативка Војтас повторно со најубавиот погодок на колото, цепелинот Пино-Бајрамовска меѓу топ 5 (Видео)

Полската репрезентативка Војтас втора недела во низа го има најубавиот гол на колото. Цепелинот на релација Алисон Пино-Мирјета Бајрамовска заслужи место меѓу петте најдобри погодоци. Изборот на тимот на ЕХФ можете да го погледнете на следното видео.