Познати термините на РК Вардар за првите 8 кола од ЛШ

ЕХФ ги потврди термините на одигрување на сите осум кола од групата Ц во Лигата на шампионите, во која настапува едниот од двата наши претставници, екипата на Вардар. Патешествието во групната фаза во ЛШ започнува во Целје на 27.09 2014, а завршува на 6.12.2014 година со гостувањето во Русија против екипата на Чеховски Медведи.

Комплетен распоред на натпреварите на РК Вардар во групната фаза на ЛШ:

1 КОЛО: Целје-Вардар ( 27.09.2014, 20:30 часот)
2 КОЛО: Вардар-Чеховски Медведи (4.10.2014, 19:00 часот)
3 КОЛО: Вардар– Рајн Некар (12.10.2014, 19:30 часот)
4 КОЛО: Монпелје- Вардар (19.10.2014, 19:00 часот)
5 КОЛО: Вардар– Веспрем (15.11.2014, 19:00 часот)
6 КОЛО: Веспрем-Вардар ( 22.11.2014, 16:30 часот)
7 КОЛО: Вардар– Целје ( 29.11.2014, 19:00 часот)
8 КОЛО: Чеховски Медведи- Вардар ( 6.12.2014, 16:30 часот)