Познати се составите на РК Металург и Скјерн

Денес ракометарите на Металург го играат четвртиот натпревар во Лигата на шампионите. По почетниот пораз во Украина и двете победи против Шафхаузен и Елверум, момците на Лино Червар ќе се соочат со Скјерн на гостински терен. Најсериозен испит за тимот од Автокоманда, за амбициите, за презентирање на вистинската моќ на новиот Металург. Натпреварот е на програмата со почеток од 15:10.

Скјерн

Хансен, Ф.Кристенсен, Б.Кристенсен, Јоргенсен, Бергхолт, Дал, Клитгард, Расмусен, Микелсен, Мирхол, Олсон, Сондергард, Педерсен, Свенсон

РК Металург Божовиќ, Бувиниќ, Дупјачанец, Костески, Крстевски, Куковски, Кузмановски, Маџовски, Матиќ, Мраковиќ, Палевски, Пешевски, Петров, Талески, Велковски, Вуковиќ