Познати групите за Супер Глоуб 2014 во Катар

Утрово во Доха беа извлечени групите за Светското клупско првенство Супер Глоуб 2014 кој од 7 до 12 септември ќе се одржи во Доха. Барселона ќе ја брани титулата освоена минатата година, а во кокуренција за шампионскинскиот пехар ќе бидат и актуелниот европски шампион Фленсбург, трите домашни претставници Ал Џаиш, Ал Сад и еден тим корисник на вајлд карта, бразилски Таубате, боите на Тунис ќе ги брани Есперанца Спорт, и кругот го затвора претставникот на Океанија.

Супер Глоуб 2014 групи