Погледнете како судиите ја пратија Босна дома (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Босна и Херцеговина на вчерашниот натпревар против Тунис загуби со 27-24 и не успеа да се пласира во осминафиналето на СП во Катар, иако на пет минути до крајот имаше водство од 24-22. Од тој момент на сцена стапи португалскиот судиски пар Сантос-Фонсека кој во клучните моменти исклучи два ракометари на Бих, момент кој се покажа како клучен за пресвртот и пласманот на Тунис во осминафиналето.