Погледнете дел од настапот на Манасков против Ерланген (ВИДЕО)

Дејан Манасков со седум постигнати погодоци беше најзаслужен за победата на Вецлар во дуелот со Ерланген. Дел од настапот на Дејан Манасков, како и негова изјава на германски јазик по завршувањето на натпреварот можете да погледнете на следново видео.