Погледнете дел од “магијата” на Манасков против Меслунген (ВИДЕО)

Дејан Манасков вчера имаше фанстачна вечер на дуелот против Меслунген на која успеа да постигне девет погодоци и покрај поразот на својата екипа. Два од деветте погодоци на левото крило на македонската репрезентација погледнете ги на двете видеа подоле.

Голот на првото видео е на 1.28

фото: HSG Wetzlar/facebook