Погледнете го последниот погодок на Вања Илиќ за потврда на победата во Прилеп (ВИДЕО)

Екипата на Работнички вчера забележа значајна победа на патот до плеј-офот. Во Прилеп, екипата на Андон Бошковски славеше победа со 24-26 и со нови три бодови се искачи на врвот на табелата.

Вања Илиќ стави крај на неизвесниот финиш на 12 секунди до крај на натпреварот со атрактивен погодок. Погледнете ги последните 19 секунди од натпреварот и последниот гол со кој Работнички ја обезбеди победата во Прилеп…

РАКОМЕТ – Дерби на 6. коло од СУПЕР ЛИГАПРИЛЕП ИСПУШТИ ПОБЕДАПрилеп – Работнички 24-26 (15-13)Сала на СОУ Ристе Ристески – Ричко во Прилеп.Гледачи 500. Судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов (Скопје). Делегат Петре Климкаров (Велес).ПРИЛЕПРаичиќ (17 одбрани)Божиновски (1 одбрана и седмерец)ТодороскиТалевскиЃорѓиески 2Петкоски 5СпасескиПетрескиАндреиќШаренац 5Бозароски 3 (0/1)СтефаноскиСекулиќ 4Ангеловски 1Турченко 4 (1/1)ЈанескиСедмерци 1/2. Исклучувања 2 минутиТренер Томче ПетрескиРАБОТНИЧКИЃорѓиевски (11 одбрани и седмерец)АлушовскиИлиќ 9 (1/3)Н. Маркоски 3Р. ДимовскиФ. ВасилевскиСтоилов 4МарсениќВ. Маркоски 3Мојсоски 5ЃуроскиЈовчевскиА. Василевски 2Мирчев.Седмерци 1/3. Исклучувања 2 минути.Тренер Андон Бошковски.ДВИЖЕЊЕ НА РЕЗУЛТАТОТ1-0, 1-3, 4-4, 7-5, 10-6, 11-7. 12-12, 15-1317-15. 17-17. 18-18, 18-21, 20-22, 23-23, 24-25, 24-26.ИДНО 7 КОЛООхрид – Прилеп

Публикувахте от Прилепски спорт в Събота, 17 октомври 2015 г.