Погледнете ги сите 1/8 финални дуели

Со одигрување на последното коло од групната фаза заврши првиот дел од Светското првенство Катар 2015. Веќе се познати термините и арените домаќини на елиминациските натпревари, а првите, 1/8 финалните дуели можете да ги погледнете во табелата подолу. Македонија својот натпревар ќе го одигра утре со почеток од 16:30 по македонско време во арената на спортскиот клуб Ал Саад.

 Недела, 25 јануари 2015
16:30(Лусаил Арена)
АвстријаAustria
v.

QatarКатар

16:30(Али Бин Хамад Ал Атијах)
СловенијаSlovenia
v.

FYR MacedoniaМакедонија

19:00(Али Бин Хамад Ал Атијах)
ХрватскаCroatia
v.

BrazilБразил

19:00(Лусаил Арена)
ШпанијаSpain
v.

TunisiaТунис

 Понеделник, 26 јануари 2015
19:00(Лусаил Арена)
ДанскаDenmark
v.

IcelandИсланд

16:30(Али Бин Хамад Ал Атијах)
ШведскаSweden
v.

PolandПолска

19:00(Али Бин Хамад Ал Атијах)
ФранцијаFrance
v.

ArgentinaАргентина

16:30(Лусаил Арена)
ГерманијаGermany
v.

EgyptЕгипет