Погледнете ги најдобрите 5 одбрани во главната фаза на ЕУРО2014 (Видео)

Заврши последниот натпреварувачки ден од главната фаза, пред нас останува да ја проследиме завршницата на првенството во која главни јунаци ќе бидат репрезентативките на Шведска, Црна Гора, Норвешка и Шпанија. Една од главните причини за високиот пласман на овие репрезентации лежи во квалитетот на голманската позиција. Затоа ЕХФ ги одбра најдобрите одбрани на главната фаза, а видеото можете да го погледнете подолу.