Погледнете ги најдобрите пет голови од третото коло на францускиот шампионат (ВИДЕО)

Изминатава седмица францускиот шампионат го одбележа големата ефикасност на екипите, а тоа се должеше на брзата игра и прецизноста на крилните ракометари. Затоа најдобрите пет погодоци од третото коло се предводени од креативните решенија на четири крилни играчи во најсилното ракометно натпреварување во Франција.