Победа може да ни донесе висок пласман во групата: Линк за следење на дуелот меѓу Македонија и Тунис

По двете победи, над Русија и убедливата над Буркина Фасо, машката младинска репрезентација на Македонија, ја очекува битката од третото коло против уште еден африкански противник, Тунис. Победа на овој дуел би им донела на избраниците на Илија Темелковски најмалку трето место во групата, а тоа ќе значи и полесен противник во осминафиналето. Мечот може да го гледате на следниот линк…

https://www.youtube.com/watch?v=-IDu9DbWN_E