Победа за самодоверба пред европскиот предизвик: Металург го положи последниот испит пред почетокот на Лигата на шампионите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонскиот вицепрвак ја оствари првата победа по четири кола во СЕХА лигата. Татран Прешов ривалот на Металург во Лигата на шампионите, си замина од Скопје со наведната глава. Составот на Лино Червар славеше премиерна победа во рамките на регионалното натпреварување со 27-21, и најави интересна сезона во Б-дивизијата на Лигата на шампионите.

Пред следниот предизвик на Металург против Елверум во првото коло од елитното натпреварување погледнете ги најинтересните моменти од СЕХА дуелот меѓу Металург и Прешов преку објективот на 24Ракомет.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”sort_order” special_effect=”none” animation_effect=”flip” album_title=”false” album_id=”72″]