Перез де Варгас: Не очекува тежок натпревар против Киелце (ВИДЕО)

Чуварот на мрежата на Барселона во видео изјава за 24ракомет вели дека неговата екипа ја очекува тежок натпревар против Киелце и дека шансите се 50-50 за двата тима.

Целосната изјава погледнете ја во видеото подолу.

За превод на изјавата притиснете на cc.