Пензионерот што никогаш не е болен, со посебна порака до Червар! (ФОТО)

Еден од најпознатите пензионери изминативе неколку денови, човекот кој кој за Хрватските медуими откри дека не постои болест и дека се е во главата, упати посебна порака до Червар.

Со оглед на тоа дека Хрватска беше оштетена на дуелот со Германија, а Червар лут на судиската двојка , пензионерот кој е најголем хит на Балканот изминативе неколку денови,  загрепчанецот Тони Селмани со посебна порака до Лино.