Пенезиќ за 24Ракомет ТВ: „Изгоревме во преголемата желба“

Вардарки и по трет пат не успеаа да обезбедат место во финалето од Лигата на Шампионите. По поразот од ЦСМ Букурешт, Андреа Пенезиќ со треперлив глас изјави дека грешката за овој пораз се лошиот почеток на мечот и голем број на технички грешки. Целата изјава можете да ја проследите во продолжение.