Пенезиќ една од трите ѕвезди на третото коло на ЛШ

Андреа Пенезиќ одигра фантастичен натпреавар против Митјиланд и со десет постигнати погодоци беше најзаслужна за првата радост на вардарки пред своите навивачи. Уште од самиот почеток хрватката започна да го торпедира голот на данскиот шампион, а со десетте постигнати голови најави нови одлични партии во црвено-црниот дрес. Покрај Пенезиќ во изборот на трите најдобри ѕвезди на колото се најдоа и Аманда Куртовиќ од Ларвик и Зита Шучански од екипата на ФТЦ Будимпешта.

3 Stars – Women's EHF Champions League

Witness the brillance of the three outstanding players from Women's EHF Champions League Round 3!Amanda Kurtovic (Larvik Håndballklubb)Andrea Penezic (ZRK Vardar)Zita Szucsanszki (FTC Kézilabda (női, férfi))The final say for Player of Round is yours: http://fans.vote/v/ACj1CX35IUY

Публикувахте от EHF Champions League в Понеделник, 2 ноември 2015 г.