Пелистер пак против српски тим во Челинџ Купот

Четвртопласираниот состав од Женската лига во Македонија, Пелистер, го доби својот противник во 3 коло од Челинџ Купот.

Исто како и лани, кога во осминафиналето од истото натпреварување, битолчанки играат против српски тим, Наиса, така ќе биде и оваа сезона.

Зајечар своевремено беше најавуван како сериозен проект, таму играат ракометарки како Барбара Лазовиќ, Марта Манге, Бегоња Фернандез и уште многу други, но во последните неколку сезони е во надолна линија.

Натпреварите се играат на 9 или 10 ноември, и една седмица подоцна.