Од навивачки агол: Најверните навивачи на Металург и во најтешките моменти со клубот (ВИДЕО)

По проблемите во кои западна македонскиот првак Металург, дербито со градскиот ривал Вардар веќе ја изгуби смислата, но најверните поддржувачи на тимот од Автокоманда, Пирати секогаш на трибините со безрезервна поддршка за своите миленици. Дел од атмосферата од вчерашниот дуел од страна на “сино-белите” навивачи.