Од навивачки агол: Вардар на терен, Комити на трибините!(ВИДЕО)

Вчерашниот натпревар од СЕХА лигата, дуелот на двата македонски претставника беше збогатен со присуството на двете навивачки групи на градските ривали. “Црвено-црните” како и секогаш ја имаа поддршката од најверните навивачи, Комитите.
Во студената “Борис Трајковски” и покрај тоа што изостана резултатска неизвесност, атмосферата неколкупати се вжешти пред се благодарение на навивачите. Мал дел од вчерашниот амбиент од страна на вардаровите поддржувачи можете да погледнете на следново видео.