Одличната Суслина со признание од тимот на ЕХФ ТВ: Најдобра одбрана на осмото коло(ВИДЕО)

По завршување на осмото коло, медиумскиот тим на ЕХФ ги одбра најдобрите одбрани за изминатата седмица. Голманката на „црвено-црните“, Ина Суслина со својата форма го освои врвот на изборот за најдобра одбрана.
Беше најзаслужна за победата на ЖРК Вардар, но истотака најзаслужна и за расположението на најдобриот стрелец во Лигата на шампионките, Каролина Кудлач, која по натпреварот одби да даде изјава за 24 ракомет.
Зошто? Можете да се потсетите на видеото подолу: