Обрван со внимание ја “студира” Словенија (ФОТО)

Во овие моменти во Духаил Арената се игра натпреварот од групата А помеѓу репрезентациите на Словенија и Бразил. Бидејќи нашата репрезентација во осминафиналето вкрстува токму со оваа група, селекторот Обрван со големо внимание ја студира играта на можните противници во осминафиналната фаза. Нашата репрезентација од 17:00 часот против Хрватска ќе се бори за првата позиција во групата Б која носи полесен противник во осминафиналето.

Obrvan slo-bra
Обрван со посебно внимание ги следи натпреварите на нашите потенцијални противници во осминафиналето