ОБРВАН ГО СЕЛЕКТИРАШЕ ПРЕЛИМИНАРНИОТ СПИСОК ЗА ПОЛСКА

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Ивица Обрван го објави прелиминарниот список на ракометари за престојното Европско Првенство во Полска. На него се најдоа 28 ракометари, но според правилата на ЕХФ тој може да подлежи на промени до 12 декември кога е крајниот рок за пријавување на конечниот список на патници за Полска.

ПРЕЛИМИНАРЕН СПИСОК НА РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ ЗА ЕП ВО ПОЛСКА:

Ангелов Петар (Вардар)
Ристовски Борко (Кретеј)
Митревски Никола (Бенфика)
Кимевски Никола (Тинекс Пролет)
Манасков Дејан (Вардар)
Ојлевски Гоце (Одорхеи)
КОстески Никола (Металург)
Георгиевски Гоце (Тулуз)
Маџовски Бојан (Металург)
Лазаров Филип (Вардар)
Талевски Филип (Металург)
Јоноски Аце (Бергишер)
Марковски Велко (Работнички)
Миркуловски Филип (Вецлар)
Прибак Немања (Бешикташ)
Стојчевски Никола (Редберслидс)
Лазаров Кирил (Барселона)
Велковски Мартин (Металург)
Куковски Милорад (Металург)
Марковски Никола (Работнички)
Стоилов Стојанче (Вардар)
Пешевски Жарко (Металург)
Крстевски Горан (Металург)
Манасков Мартин (Вардар Јуниор)
Кузмановски Горан (Одорхеи)
Митков Влатко (Кремс)
Димитриевски Дарко (Ксургои)
Мојсовски Науче (Лахвија)