Нов ракометен викенд: Дуелот Вардар – Барселона во центарот на вниманието

Главното внимание на ракометните средби во викендот којшто следи ќе биде насочено кон дуелите од Лигата на шампионите. Средбата меѓу Вардар и Барселона е во центарот на вниманието особено поради тоа што ова е нова пресметка меѓу големите ривали кои во 2017 година забележаа по една победа.

Покрај тоа тука се и дуелите на Металург и на женскиот тим на Вардар во Лигата на шампионите, како и на Охрид во Купот на ЕХФ. Воедно се играат и нови средби на домашна сцена, па ова е уште еден викенд за ракометно уживање.

САБОТА, 14 ОКТОМВРИ

13:00ч

ГЕВГЕЛИЈА – ОВЧЕ ПОЛЕ (Женска лига)

БУТЕЛ – ТЕКСТИЛЕЦ (Прва машка лига)

13:30ч

ВАРДАР ЈУНИОР – ДЕСПИНА (Женска лига)

14:00ч

МЛАДОСТ 09 – РИНИА М (Прва машка лига)

15:00ч

ПОРТО – ОХРИД (Куп на ЕХФ)

ДЕЛЧЕВО ВАРДАР – МЕТАЛУРГ ЈУНИОР (Прва машка лига)

16:00ч

ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ – МЕТАЛУРГ (Лига на шампиони, мажи)

17:30ч

ВАРДАР – БАРСЕЛОНА (Лига на шампиони, мажи)

18:30ч

КУМАНОВО – ВАРДАР НЕГОТИНО (Прва машка лига)

19:00ч

БОРЕЦ – ВАРДАР ЈУНИОР (Супер машка лига)

РУДАР – СТРУГА (Прва машка лига)

ПРЕСПА 2015 – ПАРТИЗАН (Прва машка лига)

19:30ч

ПРИЛЕП 2010 – ПЕЛИСТЕР (Супер машка лига)

ПРОЛЕТ 62 – Е. РАБОТНИК (Супер машка лига)

НЕДЕЛА, 15 ОКТОМВРИ

14:00ч

ТУРИНГЕР – ВАРДАР (Лига на шампиони, жени)

15:00ч

ПОРТО – ОХРИД (Куп на ЕХФ)

16:30ч

МЕТАЛУРГ – КУМАНОВО (Женска лига)