Нов богат ракометен викенд низ Македонија

Богатата понуда на натпревари за овој викенд почнува уште денеска со средбата меѓу Вардар и Турингер во рамки на Лигата на шампионите во женска конкуренција. Ова е последен меч во оваа фаза за Вардар и со него почнува ракометниот викенд во кој ќе може да се следат голем број на средби.

Во понудата за викендов се и три дуели во Европските купови во машка конкунренција како и голем број на средби на домашна сцена во Супер машката лига, Првата машка лига и во Женската лига.

РАСПОРЕД ЗА НАТПРЕВАРИ

ПЕТОК, 17 НОЕМВРИ

19:00ч

ВАРДАР – ТУРИНГЕР (Лига на шампиони, жени)

САБОТА, 18 НОЕМВРИ

13:00ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – КУМАНОВО (Прва машка лига)

13:30ч

СТРУГА – СПАРТАК (Прва машка лига)

14:00ч

ГЕВГЕЛИЈА – МЕТАЛУРГ (Женска лига)

14:30ч

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР – ПАРТИЗАН (Прва машка лига)

15:00ч

ПЕЛИСТЕР – ДЕСПИНА (Женска лига)

16:00ч

БЕШИКТАШ – МЕТАЛУРГ (Лига на шампиони, мажи)

17:00ч

ВАРДАР НЕГОТИНО – МЛАДОСТ 09 (Прва машка лига)

17:30ч

ВАРДАР – РАЈН НЕКАР (Лига на шампиони, мажи)

18:00ч

ОВЧЕ ПОЛЕ – ВАРДАР ЈУНИОР (Женска лига)

19:00ч

Е. РАБОТНИК – КАУНАС (Челинџ куп, мажи)

ПРИЛЕП – МЕТАЛУРГ 2 (Супер машка лига)

19:30ч

ГРК БОРЕЦ – ПРОЛЕТ 62 (Супер машка лига)

НЕДЕЛА, 19 НОЕМВРИ

15:00ч

ДЕЛЧЕВО ВАРДАР – РУДАР (Прва машка лига)

17:00ч

ВАРДАР ЈУНИОР – ОХРИД (Супер машка лига)

РИНИА М – ГРК ТИКВЕШ (Прва машка лига)

18:30ч

ПЕЛИСТЕР – РАДОВИШ (Супер машка лига)