Нова шампионска радост за Вардар: Емоции, солзи и овации за збогум… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонскиот првак по трет пат го освои шампионскиот трофеј во домашното првенство. Со натпреварот меѓу сестринските екипи на Вардар, “црвено-црните” ја завршија сезоната на натпревари во СЦ “Јане Сандански”. Симболично, ракометарките на Вардар последниот натпревар оваа сезона ќе го одиграат со некогаш моќниот состав на Ѓорче. Најголема тежина златните одличја на градите на Вардарки имаа за Бегоња Фернандез, Јулија Николиќ и Урош Брегар кои заминуваат од “црвено-црното” семејство…[Best_Wordpress_Gallery id=”111″ gal_title=”ZRK Vardar – Vardar 2 Makedonska Liga”]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ