Никола Карабатиќ за 24Ракомет ТВ: Бевме разочарани по поразот вчера, но третото место е позитвен резултат (ВИДЕО)

Ракометарите на ПСЖ по вчерашниот пораз од Киелце во полуфиналето, успеаа да се вратат на победничките патеки совладувајки го Кил со 29-27. Со овој труимф ракометарите на Ѕвонимир Сердарушиќ го освоија третото место на Ф4 турнирот во Келн.
Свое видување за освоеното трето место и комплетниот настап на светците на Ф4 турнирот, специјално за 24Ракомет ТВ даде и Никола Карабатиќ.
Изјавата на Карабатиќ погледнете ја во продолжение.