Не очекува “жешка” ракометна зима: ЕХФ го најавува Европското првенство во женска конкуренција (ВИДЕО)

Најдобрите 16 Европски ракометни репрезентации во женска конкуренција, од 7 до 21 декември во Унгарија и Хрватска ќе ги вкрстат копјата и ќе се борат за титулата шампион на Европа. Погледнете ја најавата за престојното женско ЕП во Унгарија и Хрватска.