Не е повеќе ерген: Филип Кузмановски клекна на колена – ја запроси девојката Моника (ВИДЕО)

Левиот бек на Магдебург и на македонската репрезентација Филип Кузмановски пред да замине во Германија, реши да стави крај на ергенскиот живот.

Тој вечерва во Битола ја запроси неговата девојка Моника, која е братучетка на неговиот соиграч од националниот тим, Дејан Манасков.

Возбудата и радоста кај Моника и кај Фитиљ, може да ја погледнете во видеото подолу….