Не е исто 5 или 8 место: Линк за следење на дуелот меѓу Македонија и Русија (ВИДЕО)

По убедливиот пораз во четвртфиналето на Мундијалот во Алжир од силната Франција, младинската репрезентација на Македонија имаше ден одмор, за рехабилитација по загубениот дуел и за подготовка за она што ја очекува во последните два дена на африканскиот континент. Следниот натпревар се игра со почеток во 13:30 часот, противник е Русија, во разигрувањето од 5 до 8 место, а може да го следите на следниот линк…

https://www.youtube.com/watch?v=rSWOAIjcj3o