Не е злато се што сјае: „Црвено-црното“ срце посилно од моќните имиња на „светците“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Првото учество на Ф4 турнирот, Вардар го круниса со злато по победата која ја оствари над моќниот состав на ПСЖ со резултат 24-23. Составот на Сердарушиќ предводен од бројните големи ракометни имиња, се покори пред македонскиот шампион кој на крајот се искачи на највисокото место на пиедесталот.

Во продолжение погледете ги најинтересните моменти од вечерашниот финален натпревар низ објективот на 24ракомет.мк

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” img_in_row=”3″ display=”all” sort_by=”random” special_effect=”grayscale” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”174″]