Ненадиќ: Презадоволен сум, во Скопје секој не може да освои два бода (ВИДЕО)

Ракометарот кој денеска постигна дури 11 гола против составот на  на Вардар имашепричона да биде многу задоволен од прикажаното на теренот бидејќи едноставно го наполни голот на „црвено-црните“.

„Презадоволен сум од победата. Во Скопје ретко кој успеал да земе два бода. Одигравме беше фантастична средба и дојдовме до голема победа. Среќен сум поради ова. Одигравме фантастично на овој дуел. Не сум среќен бидејќи ни се повреди Тонесен. Атмосферата беше фантастична и навистина е убаво што си заминуваме со триумф“, изјави Ненадиќ за 24 Ракомет ТВ.

Комплетната изјава можете да ја погледнете во продолжение.