Немања Прибак: Со тренер како Душебаев, Полска може само подобро да игра (ВИДЕО)

Попладневниот тренинг, македонските ракометари го искористија да ја почуствуваат ЕРГО Арена и да ги одработат последните подготовки пред првиот дуел против Полска.  Прибак беше решителен во изјавата дека Македонија со нетрпение го очекува првиот дуел. „Подготвени сме, се подготвуваме за ова и со нетрпение го очекуваме дуелот“…