Нексе лесна задача за „црвено-црните“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На првиот ден на турнирот на Вардар, македонскиот шампион беше супериорен против храватскиот тим Нексе совладувајќи го рутински со 10 погодоци разлика. Во одлично светло се покажа новиот бек Деревен кој постигна 6 погодоци а играше само во првиот дел, а неговата одлична игра беше надополнета со 5 погодоци на Карачиќ и Дибиров.

[Best_Wordpress_Gallery id=”142″ gal_title=”TURNIR VARDAR Vardar-Nexe”]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ