Нека се пазат Шпанија, Тунис, Бразил…од момци Македонци (ФОТО)

Македонија тргна победнички на Мундијалот во Алжир, откако славеше над Русија со 29:22. Иако во првиот дел натпреварот беше тесен и неизвесен, а во вториот дел имавме и негатива, сепак македонските младинци го покажаа сиот свој квалитет и во финишот практично ја декласираа „зборнаја“. Победничкиот старт заслужи да се одбележи со победничка фотографија…